Radiatorinis šildymas

Seną sistemą pakeitė nauja

Radiatorinis šildymas šiais laikais pasikeitė, nuo anksčiau montuotų ketinių radiatorių. Individualiuose namuose buvo montuojama vadinama gravitacinė sistema, jos veikimo principas : Didesnio diametro vamzdynai sumontuojami su nuolydžiu . Katilui ar kitam prietaisui kaistant, vanduo sušyla ir kyla į viršų, tai gali būti radiatorių link, kai pasiekia radiatorius, vanduo atvėsta ir leidžiasi žemyn link katilo ar kito šilumos prietaiso, tokiu būdu vyksta cirkuliacija. Šios sistemos minusas tai, kad reikalinga aukšta temperatūra, sunaudojama daugiau kuro nei šiuolaikinėje, taip pat matomi  kambariuose plieniniai  vamzdžiai, negalimi sudėtingesni architektūrinei sprendimai.

Šiuolaikinei radiatorinio šildymo sprendimai

Nuo šilumos šaltinio cirkuliacinio siurblio pagalba cirkuliuoja vanduo ar termofikatas, kuris patenka į radiatorius pagal pasirinktą šildymo sistemos schemą.
Šiuo metu Lietuvoje pagrinde vamzdynai montuojama iš daugiasluoksnių vamzdelių, ir yra 3 pajungimo schemos:

  • Kolektorinis radiatorinis šildymas: (bene populiariausias)

Tai dvivamzdė sistema, dažniausiai įrengiama naujai statomuose namuose, vamzdeliai pasislepia betono konstrukcijoje, ir didžiausias pliusas tai, kad nėra jokių paslėptų jungčių. Kolektorius montuojams į potinkinę arba virštinkinę  kolektorinę dėžę.  Pats kolektorius nepagerina šildymo sistemos, tad jei nėra galimybės įsirengti kolektorinio šildymo, nebijokite ir kitų pajungimo schemų.  Minusas tik tas kad sunaudojama daug vamzdžio iki kiekvieno šildymo prietaiso, tad jei pas jus senas namas ir senos grindys, neverta apsikabinėti vamzdžiais ar išardyti viso namo medines grindis.

Trišakinė sistema

Dažniausiai montuoja kai pastatas senos statybos, ir vamzdžiai montuojami ant sienų. Tai dvivamzdė sistema, kuriai sumontuoti svarbu sužiūrėti (paskaičiuoti) vamzdyno diametrus pagal šiluomos prietaisų galingumą. Arčiausiai katilo montuojamas didesnio diametro vamzdis, dažniausiai 25mm ar 20mm storio ir su kiekvienu prietaisu mažinamas arba paliekamas to paties diametro vamzdis.
Ši sistema pakankamai saugi, nerekomenduojama montuoti iš srieginių jungčių, geriausiai tam tinka presuojamos jungtys. Kartais montuojama ir iš PPR ar varinių vamzdžių.

Nuosekli  vienvamzdė sistema

Rečiau naudojama vienvamzdė sistema, jos veikimo principas: iki radiatorias atvedamas vienas vamzdis ir pajungiams į specialų pajungimo magą, iš pajungimo mazgo vedama prie kito radiatoriaus iš kito į kitą ir po paskutinio prietaiso vienas vamzdis gražinamas iki šilumnešio (katilinės ar kito įrenginio). Pajungimo mazgo veikimo principas: dalis vandens patenka į radiatorių, kita dalis slenka toliau. Pliusas tas, kad mažos vamzdžių sąnaudos, tačiau reikia labai tikslai paskaičiuoti vandens debitą, tinkamai parinkti vamzdžių diametrus, bei pajungimo mazgus.

Radiatoriai

Dažniausiai naudojami plieniniai radiatoriai dėl jų kainos bei techninių charakteristikų,  nors yra ir
aliumininiai bei ketiniai.
Aliuminiai radiatoriai dažniausia geriau apatinio pajungimo, nors jie šiek tiek brangesni už šoninio, tačiau turi pagrindinį savo pranašuma tai, kad gražesnis estetinis vaizdas, taip pat kur įmanoma vamzdžius įleidžiame į sieną,  ir pajungiama su specialiu kampiniu mazgu, kuris leidžia ir balansuoti sistemą ir atjugti radiatorių ir nuimti nuo sienos neatjungus visos sistemos. Taip pat sumontavus iš sienos patogiau valyti grindis.

Šildymo reguliavimas

Kartu su radiatoriumi nebūna temperatūros reguliatoriaus vadinamo radiatoriaus termostatas.
Termostatų yra kelių rūšių bet jų veikimo principas tas pats. Kai sušyla patalpa, spaudžiasi specialus vožtuvas ir dalinai uždaro radiatorių, dažniausiai radiatoriuje negali būti žemesnė temperatūra nei 8 laipsniai, tad geresniuose termostatuose įmontuota daviklis kuris palaiko mažiausią 8*C temperatūrą.
Radiatorinis šildymas 21 amžiuje taip pat kaip ir grindinis šildymas  gali būti su programuojamais termostatais kurie leidžia nusistatyti kuriomis valandomis norite taupyti energiją ir kuriomis valandomis norite daugiau šilumos. Taip pat gali būti valdoma telefonu ar kompiuteriu.

Susisiekite dėl sistemos montavimo bei konsultacijų